> Zeltex---precyzyjny-pomiar-skladnikow

Zeltex - precyzyjny pomiar składników pokarmowych w zbożach

Data utworzenia: 21-08-2015

            Jedni rolnicy kończą żniwa i przygotowują się do siewu rzepaku, a drudzy jeszcze zbierają swoje plony. W zależności od przeznaczenia plonów ważne jest podczas sprzedaży zbóż czy rzepaku, aby spełniały one właściwe parametry. Dlatego Polski Farmer jako autoryzowany dystrybutor firmy Zeltex, wychodząc naprzeciw wymaganiom swoich klientów ma do zaoferowania analizator NIR do pomiaru całych ziaren, który z pewnością przyda się podczas tegorocznych żniw.

 

            Firma Zeltex jest od 20 lat amerykańskim producentem przenośnych analizatorów, które badają podstawowe parametry za pomocą technologii bliskiej podczerwieni w roślinach zbożowych, oleistych, wywarach zbożowych czy też żywności. Dlatego mając na uwadze wieloletnie doświadczenie producenta warto zaufać dla jego technologii i skorzystać z jego rozwiązań.

 

            ZX 501Q jest przeznaczony do pomiaru białka, glutenu i wilgotności w zbożach lub zamiast glutenu, tłuszczu w roślinach oleistych. ZX 501Q jest prostym w obsłudze i całkowicie przenośny analizatorem, dzięki czemu pomiaru można dokonać bezpośrednio na polu lub podczas skupu. Najważniejszymi cechami analizatora są m.in. wysoka dokładność za pomocą badania bliskiej podczerwieni podczas 4-krotnego pomiaru próbki, czas pomiaru poniżej 1 minuty, możliwość pomiaru całych ziaren bądź nasion bez przetwarzania prób.

 

            Polski Farmer oferując rozwiązania firmy Zeltex świadczy pomoc techniczną oraz merytoryczną podczas kalibracji. Warto zaznaczyć, że firma Zeltex posiada również inne modele analizatorów, które mogą być używane w rolnictwie doświadczalnym oraz przemyśle spożywczym do pomiaru produktów krótkotrwałych m.in. mięsa mielonego, ale i też serów, wywarów zbożowych, młóta.

 

            Jeśli jesteś producentem, pośrednikiem, właścicielem skupu, masarni, bądź posiadasz działalność w zakresie rolnictwa doświadczalnego i przetwórstwa spożywczego, ta oferta jest skierowana do Ciebie. Polski Farmer pomoże Ci usprawnić Twoją pracę oraz dostatecznie wysoko podnieść efekt końcowy, aby obie strony transakcji były zadowolone ze współpracy. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania oraz przygotują ofertę pod indywidualne wymagania.