> Skuteczny-system-odstraszania-dzikow

Skuteczny system odstraszania dzików

Data utworzenia: 11-02-2015

Skuteczny system odstraszania dzików

Skuteczny system odstraszania dzików

Dziki to w ostatnim czasie plaga upraw rolniczych w Polsce. Rolnicy tracą siły i środki, aby trzymać dziki z daleka od swoich pól, ale te działania okazują się nieskuteczne a odszkodowania nie pokrywają nawet części kosztów zniszczonych upraw

Dlatego PF proponuje rozwiązanie technologiczne umożliwiające utrzymanie dzikiej zwierzyny z dala od upraw poprzez zastosowanie inteligentnego systemu francuskiej firmy Bestwarden. System został opracowany przez francuskich myśliwych, znających doskonale obyczaje dzikiej zwierzyny.

Innowacyjność systemu polega na tym, że dzięki instalacji solarnej oraz łączności radiowej pomiędzy czujnikami a jednostką centralną jest on całkowicie niezależny od zasilania elektrycznego oraz nie wymaga jakiegokolwiek okablowania, dzięki czemu może chronić uprawy niezależnie od dostępu do infrastruktury energetycznej. 

Kolejna innowacja to zmienne kanały akustyczne, dzięki czemu brak jest efektu przyzwyczajenia zwierzyny do dźwięków odstraszających dziki, sarny, jelenie czy inną dziką zwierzynę.

System można łatwo skonfigurować dla najlepszego efektu odstraszania i lokalnych potrzeb i może się sprawdzić także w sadach w ochronie owoców przed nalotami wron, szpaków czy innych ptaków.