> Polska-wolowina

Polska Wołowina

Data utworzenia: 01-03-2017

Polska Wołowina to program integracyjny dla producentów bydła mięsnego. Dzięki porgramowi producenci zyskują dostęp do wyselekcjonowanych cieląt krzyżówkowych przygotowanych do intensywnego opasu. Cielęta importowane z Niemiec, Holandii oraz innych krajów UE, pochodzą z gospodarstw o wysokiej kulturze odchowu i żywienia. Po przywiezieniu do Polski do jednego z centrów logistycznych są one badane przez klinikę weterynaryjną a następnie szczepione aby je zabezpieczyć przed następstwami chorób płuc i typowych chorób wirusowych bydła.

 

Żywienie zapewniają renomowane marki takie jak Cargill, Provimi, Nutrena, Dossche, LNB, poprzez sieć ponad 1000 swoich dystrybutorów oraz wsparcie ponad 60 doradców ds żywienia bydła. Przestrzeganie reżimów dotyczących żywienia i dobrostanu umożliwia szybki opas oraz osiągnięcie premii za wysoką jakość tuszy. Takie podejście pozwala zarobić ponad 1300zł na każdym opasie.

 

Rolnicy w programie mają następnie możliwość sprzedaży opasionych sztuk do programu co zapewania in ceny wyższe o 10gr na kg WBC niż kiedy sprzedaż odbywałaby się bezpośrednio do zakładów mięsnych. Dodatkowo premia za jakość może wynieść 1zł/kg WBC w stosunku do ceny bydła nie objętego programem.