> Pokaz-sprzetu-rolnictwa-precyzyjnego-na

Pokaz sprzętu rolnictwa precyzyjnego na Mazurach

Data utworzenia: 15-07-2015

Dnia 2 lipca br. firma Polski Farmer oraz Trimble Agriculture zorganizowała pokaz sprzętu Rolnictwa Precyzyjnego marki Trimble, który odbył się w Gospodarstwie Rolnym Tamary i Edwarda Przyłuckich w Brożówce koło Giżycka. W pokazie wzięli udział właściciele jak i pracownicy dużych gospodarstw z Warmii i Mazur, zainteresowani nowoczesnym rozwiązaniami rolnictwa precyzyjnego. Celem pokazu było przedstawienie rozwiązań z zakresu rolnictwa precyzyjnego oraz korzyści jakie można odnieść wdrażając te systemy do swojego gospodarstwa.

 

Podczas pokazu zaprezentowano m.in. modele nawigacji do jazdy równoległej Trimble EZ-Guide 250, CFX-750, FMX oraz TMX-2050 współpracujące z systemami wspomagania jazdy przy najwyższej dokładności do 2 cm za pomocą stacji RTK. Gospodarstwo posiada również zainstalowaną kontrolę sekcji w opryskiwaczu, której zadaniem jest uzyskanie oszczędności oraz kontroli aplikowanych środków ochrony roślin. Pan Przyłucki w zarządzaniu gospodarstwem korzysta m.in. z oprogramowania Connected Farm, które umożliwia zbieranie, udostępnianie i zarządzenie informacjami w czasie rzeczywistym. Również swoje przemówienie na temat Analizatory NIR w rolnictwie i ocenie odmian wygłosił mgr inż. Grzegorz Sobczyński z Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Na koniec każdy z uczestników pokazu miał możliwość zapoznać się od strony praktycznej z rozwiązaniami firmy Trimble.

 

Polski Farmer wraz firmą Trimble dziękuje dla przybyłych gości oraz Państwu Przyłuckim za gościnę i pomoc w organizacji pokazu.