> Doplaty-rzadowe-prow-w-2016

Dopłaty rządowe PROW w 2016

Data utworzenia: 05-01-2016

Wraz z nowym rokiem wielu z nas ma różne postanowienia. To dobry okres do wyznaczania nowych celów i podejmowania istotnych decyzji.
W grudniu najczęściej zadawanym pytaniem przez naszych klientów były pytania o dopłaty dla tych, którzy chcą rozwinąć swoje gospodarstwa rolne. Chcielibyśmy opowiedzieć o możliwościach jakie, będą dostępne w 2016 roku, a jest ich wiele.
W 2016 roku w końcu rusza program dopłat rządowych PROW ( program rozwoju ośrodków wiejskich). Do rozdysponowania na dopłaty dla rolników jest blisko 58 mld. zł.
Dopłaty są przeznaczone dla młodych, startujących przedsiębiorców rolnych jak i dla tych, którzy chcą powiększyć swoje gospodarstwa. W Tym programie dopłat dla rolników państwo stawia nacisk na wzrost konkurencyjności i rentowności gospodarstwa we wszystkich obszarach z uwzględnieniem celów środowiskowych.

Młody rolnik w tym programie może liczyć na premie w wysokości 100.000pln w dwóch ratach.

Pierwsza rata w wysokości 80.000 będzie wypłacana po spełnieniu warunków, które dostaliśmy w momencie przyznania dofinansowania. Mamy na to 9 miesięcy.
Druga rata w programie PROW będzie wypłacana po spełnieniu wymogów biznesplanu.
Kto może skorzystać z tego programu?

- osoby, które nie przekroczyły 40 roku życia

- wcześniej nie prowadziły gospodarstwa rolnego

- zostały właścicielem nie wcześniej jak 12miesięcy przed złożeniem wniosku o dotacje

 

Kolejną grupą na którą przeznaczone są dopłaty są mali przedsiębiorcy rolni, których wielkość ekonomiczna gospodarstwa* nie przekracza 10tys euro. Tacy producenci mogą liczyć na 60.000 zł.
Warunkiem spełnienia umowy jest zwiększenie zyskowności gospodarstwa o 20%.

Jak przenieść innowacje na zysk dla przedsiębiorcy ?

Jak widać program dopłat dla rolników otwiera drzwi i daje wiele możliwości na większy zysk. Biorąc pod uwagę ograniczenie w przyznaniu dopłat dla tych, którzy już wcześniej zakupili sprzęt rolniczy określonego typu oraz fakt, że technologie precyzyjnego rolnictwa mogą ograniczyć koszty środków produkcji o 20-25%, inwestycja w nowoczesne urządzenia może umożliwić spełnienie wymogów zwiększenia zyskowności gospodarstwa.
Według szacunków firmy Polski-Farmer, rolnicy, którzy zakupili urządzenia rolnictwa precyzyjnego zaoszczędzili w swoich gospodarstwach 6 539 760 zł
Chcesz dołączyć do grona naszych klientów i wydawać mniej?
Zadzwoń, nasi specjaliści przeprowadzą bezpłatny audyt twojego gospodarstwa aby dokonać optymalnego dla Ciebie wyboru.

*Link do obliczania wielkości ekonomicznej gospodarstwa
http://ksow.pl/news/entry/5010-prow-2014-2020-obliczanie-wielkosci-ekonomicz.html