> Article6

ZELTEX Szybki pomiar białka i glutenu w zbożach

Data utworzenia: 11-03-2015

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej otworzyły się nowe możliwości w zakresie obrotu zbożem na bazie ustandaryzowanych parametrów i nowego znaczenia nabrała kwestia znajomości wskaźników jakościowych w handlu zbożem. Ten rok szczególnie pokazuje, że zarobić można na zbożu o podwyższonym poziomie białka i glutenu a znając parametry poszczególnych partii zboża można łatwo dopasować transze, aby uzyskać optymalny poziom zyskowności. 

Jak wykorzystać Green Seekera (GS) w niedużym gospodarstwie?

Data utworzenia: 10-03-2015

Podczas ostatnich targów rolniczych w Ostródzie i Lublinie wielu rolników interesowało się tym jak można dostosować inteligentne technologie w ich gospodarstwach o niewielkim potencjale inwestycyjnym. 

Nasi klienci zaoszczędzili już ponad 2,5 miliona złotych

Data utworzenia: 26-02-2015

Miło nam poinformować, że z końcem lutego wprowadzamy na naszej stronie nowy gadżet – licznik oszczędności. Licznik ma na celu zobrazowanie kwoty oszczędności jakie zyskują rolnicy, którzy zainwestowali w inteligentne i nowoczesne technologie Trimble z firmy Polski Farmer.

PROW 2014-2020 - jak uzyskać dotację ARiMR?

Data utworzenia: 18-02-2015

ARiMR ogłosiła już regulamin przyznawania dopłat dla rolników w zakresie nowego PROW na lata 2014-2020. Okazuje się, że coraz trudniej otrzymać dopłatę do działalności rolniczej w ramach działania Modernizacja Gospodarstw Rolnych. 

Arena Agro Ostróda 2015

Data utworzenia: 12-02-2015

Polski Farmer zaprasza na Wystawę Rolniczą Arena Agro Ostróda 2015, w dniach 14-15 lutego br hala 3, stoisko numer 40

Skuteczny system odstraszania dzików

Data utworzenia: 11-02-2015

Dziki to w ostatnim czasie plaga upraw rolniczych w Polsce. Rolnicy tracą siły i środki, aby trzymać dziki z daleka od swoich pól, ale te działania okazują się nieskuteczne a odszkodowania nie pokrywają nawet części kosztów zniszczonych upraw

Dlatego PF proponuje rozwiązanie technologiczne umożliwiające utrzymanie dzikiej zwierzyny z dala od upraw poprzez zastosowanie inteligentnego systemu francuskiej firmy Bestwarden.

Czy można zwiększyć opłacalność produkcji rolnej?

Data utworzenia: 10-02-2015

Intensywna produkcja ukierunkowana na poprawę jakości plonów i zwiększenie opłacalności produkcji to główne priorytety rolników i ogrodników. Aktualnie dąży się do ograniczenia stosowania środków ochrony roślin i nawozów mineralnych. Producenci którzy chcą osiągać te cele zmuszeni są stosować innowacyjne rozwiązania, które przynosi rozwój technologiczny.

Specjalna oferta dla uczestników konferencji DuPont 2015

Data utworzenia: 20-01-2015

Specjalna oferta dla uczestników konferencji DuPont 2015 na zakup zestawu automatycznego prowadzenia ciągnika.