> Article5

Sprzęgło Tru Count oszczędnością materiału siewnego

Data utworzenia: 30-04-2015

Siew to jeden z podstawowych zabiegów agrotechnicznych. Wykonanie tego zabiegu ma ogromny wpływ na wschody roślin, ich dalszy rozwój oraz plonowanie. Ważną rolę w tym procesie odgrywa materiał siewny, który nieraz kosztuje dużo pieniędzy. Z myślą o tym, aby zaoszczędzić czasu oraz pieniędzy włożonych w siew PF może wyposażyć wasz siewnik w kontrolę sekcji, która ograniczy straty materiału siewnego.

Praktyka studencka

Data utworzenia: 13-04-2015

Praktyka Studencka

 

Często studenci zobowiązani do odbycia okresowych praktyk, skarżą się, że podczas praktyki niczego się nie nauczyli czy też byli wykorzystywani, jako tania siła robocza. Polski Farmer stwarza możliwości realizacji zadaniowych praktyk studenckich o różnorodnym charakterze, dzięki czemu student ma możliwość zetknięcia się z nowoczesnymi technologiami, zapoznania się z efektami ich wdrażania w warunkach gospodarstw rolnych czy też analiz technologii dostępnych na rynku.

AGROTECH 2015 Kielce

Data utworzenia: 25-03-2015

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko na targach AGROTECH w Kielcach, hala K, stoisko numer 21.

Uważać z azotem

Data utworzenia: 13-03-2015

Bez nawożenia azotem trudno jest uzyskać zadowalające plony, jednak stosowanie tego składnika w nadmiarze może znacznie pogorszyć jakość tego plonu. Tylko racjonalne i precyzyjne dostosowanie do potrzeb roślin dawki azotu umożliwią osiągnięcie przez rośliny dojrzałości technologicznej w terminie zbiorów i zapewniają ustabilizowany i optymalny skład chemiczny.

ZELTEX Szybki pomiar białka i glutenu w zbożach

Data utworzenia: 11-03-2015

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej otworzyły się nowe możliwości w zakresie obrotu zbożem na bazie ustandaryzowanych parametrów i nowego znaczenia nabrała kwestia znajomości wskaźników jakościowych w handlu zbożem. Ten rok szczególnie pokazuje, że zarobić można na zbożu o podwyższonym poziomie białka i glutenu a znając parametry poszczególnych partii zboża można łatwo dopasować transze, aby uzyskać optymalny poziom zyskowności. 

Jak wykorzystać Green Seekera (GS) w niedużym gospodarstwie?

Data utworzenia: 10-03-2015

Podczas ostatnich targów rolniczych w Ostródzie i Lublinie wielu rolników interesowało się tym jak można dostosować inteligentne technologie w ich gospodarstwach o niewielkim potencjale inwestycyjnym. 

Nasi klienci zaoszczędzili już ponad 2,5 miliona złotych

Data utworzenia: 26-02-2015

Miło nam poinformować, że z końcem lutego wprowadzamy na naszej stronie nowy gadżet – licznik oszczędności. Licznik ma na celu zobrazowanie kwoty oszczędności jakie zyskują rolnicy, którzy zainwestowali w inteligentne i nowoczesne technologie Trimble z firmy Polski Farmer.

PROW 2014-2020 - jak uzyskać dotację ARiMR?

Data utworzenia: 18-02-2015

ARiMR ogłosiła już regulamin przyznawania dopłat dla rolników w zakresie nowego PROW na lata 2014-2020. Okazuje się, że coraz trudniej otrzymać dopłatę do działalności rolniczej w ramach działania Modernizacja Gospodarstw Rolnych.