> Article5

Korzyści z wykorzystania DDGS i rozwiązań rolnictwa precyzyjnego

Data utworzenia: 01-06-2015

Praca, kapitał, ziemia to trzy podstawowe czynniki produkcji. Dwa ostatnie parametry czynników produkcji zmuszają nie jednego producenta rolnego do racjonalnego gospodarowania zasobami. W dzisiejszych czasach Polski Rolnik powinien być konkurencyjny wobec wysoko rozwiniętych krajów Unii Europejskiej, jest to trudny, ale mierzalny cel do osiągnięcia. Dzięki pomocy firmy Polski Farmer, który pomaga wdrażać rozwiązania rolnictwa precyzyjnego, każdy klient może zoptymalizować uprawę roli, a przez to uzyskać wysokiej jakości płody rolne, które można przeznaczyć na paszę dla zwierząt, np. DDGS.

Pokaz Trimble w gospodarstwie wdrożeniowym na Mazurach

Data utworzenia: 29-05-2015

Polski Farmer 22 kwietnia 2015 roku zorganizował pokaz w Gospodarstwie Rolno-Hodowlanym, Pana Edwarda Przyłuckiego w Brożówce na Mazurach dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Gospodarstwo pełni rolę gospodarstwa wdrożeniowego firmy Polski Farmer i posiada pełny asortyment firmyTrimble. Podczas pokazu zostały zaprezentowane rozwiązania rolnictwa precyzyjnego jednego z światowych liderów - Trimble oraz przepiękne, turystyczne zaplecze gospodarstwa Państwa Przyłuckich.

Analizator NIR skalibrowany na polskiej pszenicy

Data utworzenia: 18-05-2015

Niedawno informowaliśmy w aktualnościach o wprowadzeniu na rynek przenośnych analizatorów NIR. Miło nam poinformować, że właśnie zakończyliśmy kalibrację urządzeń na polskiej pszenicy. 

Stacja RTK za pół ceny

Data utworzenia: 18-05-2015

Aby uniezależnić rolników od regularnych opłat abonamentowych, Polski Farmer we współpracy z Trimble wprowadza na 2015r. nowy system sprzedaży stacji bazowych RTK. 

Sprzęgło Tru Count oszczędnością materiału siewnego

Data utworzenia: 30-04-2015

Siew to jeden z podstawowych zabiegów agrotechnicznych. Wykonanie tego zabiegu ma ogromny wpływ na wschody roślin, ich dalszy rozwój oraz plonowanie. Ważną rolę w tym procesie odgrywa materiał siewny, który nieraz kosztuje dużo pieniędzy. Z myślą o tym, aby zaoszczędzić czasu oraz pieniędzy włożonych w siew PF może wyposażyć wasz siewnik w kontrolę sekcji, która ograniczy straty materiału siewnego.

Praktyka studencka

Data utworzenia: 13-04-2015

Praktyka Studencka

 

Często studenci zobowiązani do odbycia okresowych praktyk, skarżą się, że podczas praktyki niczego się nie nauczyli czy też byli wykorzystywani, jako tania siła robocza. Polski Farmer stwarza możliwości realizacji zadaniowych praktyk studenckich o różnorodnym charakterze, dzięki czemu student ma możliwość zetknięcia się z nowoczesnymi technologiami, zapoznania się z efektami ich wdrażania w warunkach gospodarstw rolnych czy też analiz technologii dostępnych na rynku.

AGROTECH 2015 Kielce

Data utworzenia: 25-03-2015

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko na targach AGROTECH w Kielcach, hala K, stoisko numer 21.

Uważać z azotem

Data utworzenia: 13-03-2015

Bez nawożenia azotem trudno jest uzyskać zadowalające plony, jednak stosowanie tego składnika w nadmiarze może znacznie pogorszyć jakość tego plonu. Tylko racjonalne i precyzyjne dostosowanie do potrzeb roślin dawki azotu umożliwią osiągnięcie przez rośliny dojrzałości technologicznej w terminie zbiorów i zapewniają ustabilizowany i optymalny skład chemiczny.